Comarch ERP Optima

Comarch Optima

Logo Comarch Optima

Comarch Optima (dawniej CDN Optima) to system ERP zaprojektowany specjalnie dla rynku małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z różnych branż oraz sektorów rynku. Charakteryzuje się on budową modułową, czyli jest złożony z kilkunastu zintegrowanych ze sobą aplikacji, które obsługują różne obszary działalności firmy – sprzedaż, gospodarkę magazynową, finanse, kadry i płace oraz inne.

Zastosowania Comarch Optima:

  • dla mikro i małych przedsiębiorstw do kompleksowej obsługi ich działalności – fakturowania, prowadzenia książki przychodów i rozchodów czy rozliczania z urzędami (zestawienia VAT, JPK – Jednolity Plik Kontrolny),
  • do obsługi zaawansowanych procesów biznesowych średnich przedsiębiorstw,
  • dla biur rachunkowych – możliwość łatwego i szybkiego importu danych od innych firm używających Comarch ERP Optima,
  • dla firm prowadzących sprzedaż internetową –  system jest zintegrowany ze sklepem internetowym Comarch E-sklep.
Comarach Optima

Modułowość, czyli elastyczność

Modułowa budowa Optimy pozwala bardzo elastycznie dopasować funkcjonalności do potrzeb indywidualnego odbiorcy. Konkretne moduły wdrażane są w oparciu o specyfikę danego przedsiębiorstwa. To konkretna potrzeba klienta decyduje o tym, z jakich funkcjonalności programu będzie korzystał. Nie trzeba zatem płacić za opcje, które nie są potrzebne dla firmy. W dowolnej chwili jest jednak możliwe rozszerzenie instalacji o kolejne aplikacje.

Opcja pracy w chmurze

Oprócz standardowej możliwości korzystania z systemu na swoim serwerze jest także opcja pracy na programie wynajmowanym od Comarch w ramach modelu usługowego (SaaS). Użytkownik otrzymuje dostęp do wybranych funkcjonalności przez Internet z poziomu przeglądarki internetowej i nie musi się martwić o całe zabezpieczenie technologiczne, które to zapewnia producent. Program oraz jego dane przechowywane są w nowoczesnym i solidnie zabezpieczonym Centrum Danych Comarch.

 

System obsługujący JPK

Ministerstwo Finansów nałożyło na każde przedsiębiorstwo obowiązek comiesięcznego przesyłania informacji w formie elektronicznej o funkcjonowaniu firmy. W Comarch Optima jest możliwa zautomatyzowana wysyłka Jednolitych Plików Kontrolnych bezpośrednio z systemu. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu i uniknąć błędów przy ich tworzeniu. JPK to tylko jeden z przykładów dopasowania systemu Comarch do aktualnych przepisów prawnych i ułatwienia prowadzenia przedsiębiorstwa.

System przygotowany do RODO

Inne ważne wymagania prawne, jakie musi spełniać system informatyczny, wynikają z Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych. Comarch Optima spełnia wszystkie siedem zasad przetwarzania danych osobowych określonych w tych zapisach prawnych.

RODO jest w systemie realizowane między innymi poprzez rejestry oraz słowniki danych osobowych, anonimizację danych, czyli umożliwienie użytkownikowi bycia zapomnianym. Posiada również opcję szczegółowej rejestracji działań operatorów oraz daje możliwość wyeksportowania danych osobowych w formacie xml.

Zobacz jak się pracuje na Optimie


Najpopularniejszy w swojej klasie

Comarch Optima to najpopularniejszy program ERP dla małych i średnich firm w Polsce (według raportu IDC). Rozbudowane rozwiązaniom do obsługi księgowej czynią go również najczęściej wybieranym programem przez biura rachunkowe i doradców podatkowych.

System wybrało już ponad 60 000 firm, z różnych branż i sektorów.

Comarch Optima - udział w rynku MŚP

Referencje klienta


Wypróbuj demo
Comarch Optima

Sprawdź jak działa program do JPK, handlu, fakturowania, księgowości, kadr i wielu innych obszarów małych i średnich firm.

Prosimy wypełnić formularz w celu otrzymania wersji demonstracyjnej systemu.

JPK ready

myCONSULT, partner Comarch z Wrocławia, zapewnia profesjonalne wdrożenie Comarch Optima. Zapraszamy do kontaktu.
Zobacz więcej informacji o produkcie.