Comarch ERP XL

Comarch XL

Logo Comarch XL

Nowoczesny system ERP

Comarch XL (dawniej CDN XL) to system klasy ERP o najbardziej rozbudowanych funkcjonalnościach przeznaczonym dla średnich i dużych firm handlowych, produkcyjnych, usługowych z wielu innych branż. Jego wielomodułowość umożliwia optymalne dopasowanie funkcjonalności do potrzeb danego przedsiębiorstwa a także bezproblemową ich rozbudowę w przyszłości. Oprogramowanie zapewnia pełne wsparcie i automatyzację procesów biznesowych w organizacji.

XL wykracza jednak poza klasycznie rozumianej funkcjonalności systemu ERP. Zapewnia on wygodny i efektywny dostęp do informacji przy użyciu urządzeń mobilnych, pozwala uruchomić nowy kanał dystrybucji w postaci sprzedaż internetowej zarówno w segmencie B2C, jak i B2B czy korzystać z dużej ilości gotowych raportów Business Intelligence i procesów biznesowych w ramach BPM. System umożliwia użytkownikom elektroniczny przepływ dokumentów wewnątrz firmy a także
w relacji dostawcy-klienci oraz gwarantuje bezpieczeństwo i archiwizację danych dzięki aplikacji iBard24.

Comarch XL można zakupić w modelu stacjonarnym (zainstalowanym na własnym serwerze) lub w modelu usługowym SaaS (Software as a Service), w tzw. chmurze i nie przejmować się infrastrukturą technologiczną. Wszystkie dane są wówczas fizycznie przechowywane w Comarch Data Center – specjalnie wyspecjalizowanych jednostkach, zlokalizowanych w Polsce i Niemczech, zapewniających bezpieczeństwo informacji.

Integracja systemu z innowacyjnymi rozwiązaniami

Sprawdzony polski produkt

Comarch XL to produkt polskiego producenta, dostosowany do polskich realiów gospodarczych oraz standardów Unii Europejskiej. System został stworzony przez wysoko wykwalifikowanych projektantów, programistów i konsultantów, którzy – wraz z takimi autoryzowanymi partnerami jak myCONSULT – zapewniają solidne wsparcie merytoryczne dla klientów.

Każda nowa wersja systemu Comarch ERP XL obejmuje zarówno dostosowanie produktu do ciągle zmieniających się w naszym kraju przepisów, jak też rozwój istniejących oraz tworzenie nowych funkcjonalności zwiększających ergonomię pracy z systemem.

Skuteczne wdrożenia

Produkt marki Comarch może być dostosowany do indywidualnych, nierzadko bardzo unikalnych, potrzeb klienta dzięki bogatej funkcjonalności oraz dużym możliwościom parametryzacji i konfiguracji. Taka elastyczność systemu pozwala na integrację z zewnętrznymi aplikacjami dedykowanymi dla klienta.

Korzystając z wieloletnich doświadczeń firmy COMARCH oraz ich Partnerów, opracowano Metodykę Wdrożeń Systemu ERP, która umożliwia prowadzenie projektu wg sprawdzonego planu, co gwarantuje skuteczność, optymalizację i znaczne skrócenie czasu wdrożenia.

Wydajność

Comarch XL jest systemem działającym w układzie klient-serwer wykorzystującym sprawdzoną i pewną technologię Microsoft SQL Server, która zapewnia sprawną pracę i bezpieczeństwo danych oraz jest zintegrowany z aplikacjami Microsoft Office.

Unikalność produktu została wyróżniona certyfikatem Designer for Microsoft BackOffice.

Dynamika pracy
w rozmiarze XL

System Comarch ERP XL to:

  • Automatyzacja prac oraz minimalizowanie ryzyka pojawiania się błędów przy operacjach na dużych zbiorach danych,
  • Optymalizacja wykorzystania zasobów firmy oraz kontrolowanie i zwiększenie produktywności,
  • Oszczędność czasu i kosztów, które zapewnia jednorazowe wprowadzanie danych do systemu,
  • Aktualne informacje z różnych obszarów organizacji (finanse, wyniki sprzedaży, wielkość produkcji itp.) w dowolnych poziomach szczegółowości.

Sprawny Obieg Dokumentów w firmie

Z dodatkiem Comarch DMS możliwe jest usystematyzowanie i zautomatyzowanie procesów obiegu dokumentów oraz przepływu zadań i informacji w całym przedsiębiorstwie. Pozwala on nadzorować przebieg procesów, co może usprawnić na przykład kontrolę jakości, realizację poszczególnych etapów projektów i wiele innych czynności.

Ważną opcją obiegu dokumentów jest częściowe lub całkowite zautomatyzowanie powtarzalnych, rutynowych działań czy nadawanie poszczególnym dokumentom numeru EAN w celu ich szybszego i łatwiejszego identyfikowania.

Comarch DMS jest ponadto niezwykle dostępny i elastyczny. Obieg dokumentów przedsiębiorstwa może być prowadzony bezpośrednio w systemie lub zdalnie, z poziomu aplikacji dostępnej przez www lub aplikacji mobilnej.

Solidny producent

Comarch jako jedyna firma spośród trzech największych dostawców systemów klasy ERP w Polsce zwiększył w ostatnim czasie swój udział rynkowy, co pokazuje raport przygotowany przez firmę badawczą IDC.

Firma znajduje się na Giełdzie Papierów Wartościowych, zatrudnia przeszło 5000 specjalistów z branży informatyki i zarządzania oraz wychodzi na rynki międzynarodowe. Taka solidna pozycja gwarantuje, że wybór oprogramowania Comarch to bezpieczna inwestycja.

Najwięksi dostawcy ERP w Polsce
raport Poland Enterprise Application Software Market 2017-2021 Forecasts and 2016 Vendor Shares

Sprawdzone rozwiązania

Z systemu Comarch ERP XL korzysta obecnie 5000 przedsiębiorstw z różnorodnych branż.

Zapraszamy do zapoznania się z Case Study jak Comarch ERP XL usprawnił pracę poszczególnych Klientów.

Przykładowe wdrożenia:


Wypróbuj demo Comarch XL

Prosimy wypełnić formularz w celu otrzymania wersji demonstracyjnej.

JPK READY

Więcej informacji o Comarch ERP XL:

Partnerzy Comarch oferują profesjonalne wdrożenia Comarch ERP XL. Zapraszamy do kontaktu z myCONSULT. Polecamy też stronę Comarch, gdzie można znaleźć więcej informacji o oprogramowaniu Comarch XL.