Comarch XL (dawniej CDN XL) to system klasy ERP o najbardziej rozbudowanych funkcjonalnościach przeznaczonym dla średnich i dużych firm handlowych, produkcyjnych, usługowych z wielu innych branż. Jego wielomodułowość umożliwia optymalne dopasowanie funkcjonalności do potrzeb danego przedsiębiorstwa a także bezproblemową ich rozbudowę w przyszłości. Oprogramowanie zapewnia pełne wsparcie i automatyzację procesów biznesowych w organizacji.

XL wykracza jednak poza klasycznie rozumianej funkcjonalności systemu ERP. Zapewnia on wygodny i efektywny dostęp do informacji przy użyciu urządzeń mobilnych, pozwala uruchomić nowy kanał dystrybucji w postaci sprzedaż internetowej zarówno w segmencie B2C, jak i B2B czy korzystać z dużej ilości gotowych raportów Business Intelligence i procesów biznesowych w ramach BPM. System umożliwia użytkownikom elektroniczny przepływ dokumentów wewnątrz firmy a także
w relacji dostawcy-klienci oraz gwarantuje bezpieczeństwo i archiwizację danych dzięki aplikacji iBard24.

Comarch XL można zakupić w modelu stacjonarnym (zainstalowanym na własnym serwerze) lub w modelu usługowym SaaS (Software as a Service), w tzw. chmurze i nie przejmować się infrastrukturą technologiczną. Wszystkie dane są wówczas fizycznie przechowywane w Comarch Data Center – specjalnie wyspecjalizowanych jednostkach, zlokalizowanych w Polsce i Niemczech, zapewniających bezpieczeństwo informacji.

 

Sprawdzony polski produkt

Comarch XL to produkt polskiego producenta, dostosowany do polskich realiów gospodarczych oraz standardów Unii Europejskiej. System został stworzony przez wysoko wykwalifikowanych projektantów, programistów i konsultantów, którzy – wraz z takimi autoryzowanymi partnerami jak myCONSULT – zapewniają solidne wsparcie merytoryczne dla klientów.

Każda nowa wersja systemu Comarch ERP XL obejmuje zarówno dostosowanie produktu do ciągle zmieniających się w naszym kraju przepisów, jak też rozwój istniejących oraz tworzenie nowych funkcjonalności zwiększających ergonomię pracy z systemem.

Skuteczne wdrożenia

Produkt marki Comarch może być dostosowany do indywidualnych, nierzadko bardzo unikalnych, potrzeb klienta dzięki bogatej funkcjonalności oraz dużym możliwościom parametryzacji i konfiguracji. Taka elastyczność systemu pozwala na integrację z zewnętrznymi aplikacjami dedykowanymi dla klienta.

Korzystając z wieloletnich doświadczeń firmy COMARCH oraz ich Partnerów, opracowano Metodykę Wdrożeń Systemu ERP, która umożliwia prowadzenie projektu wg sprawdzonego planu, co gwarantuje skuteczność, optymalizację i znaczne skrócenie czasu wdrożenia.

Wydajność

Comarch XL jest systemem działającym w układzie klient-serwer wykorzystującym sprawdzoną i pewną technologię Microsoft SQL Server, która zapewnia sprawną pracę i bezpieczeństwo danych oraz jest zintegrowany z aplikacjami Microsoft Office.

Unikalność produktu została wyróżniona certyfikatem Designer for Microsoft BackOffice.

Dynamika pracy
w rozmiarze XL

System Comarch ERP XL to:

 • Automatyzacja prac oraz minimalizowanie ryzyka pojawiania się błędów przy operacjach na dużych zbiorach danych,
 • Optymalizacja wykorzystania zasobów firmy oraz kontrolowanie i zwiększenie produktywności,
 • Oszczędność czasu i kosztów, które zapewnia jednorazowe wprowadzanie danych do systemu,
 • Aktualne informacje z różnych obszarów organizacji (finanse, wyniki sprzedaży, wielkość produkcji itp.) w dowolnych poziomach szczegółowości.

Sprawny Obieg Dokumentów w firmie

Z dodatkiem Comarch DMS możliwe jest usystematyzowanie i zautomatyzowanie procesów obiegu dokumentów oraz przepływu zadań i informacji w całym przedsiębiorstwie. Pozwala on nadzorować przebieg procesów, co może usprawnić na przykład kontrolę jakości, realizację poszczególnych etapów projektów i wiele innych czynności.

Ważną opcją obiegu dokumentów jest częściowe lub całkowite zautomatyzowanie powtarzalnych, rutynowych działań czy nadawanie poszczególnym dokumentom numeru EAN w celu ich szybszego i łatwiejszego identyfikowania.

Comarch DMS jest ponadto niezwykle dostępny i elastyczny. Obieg dokumentów przedsiębiorstwa może być prowadzony bezpośrednio w systemie lub zdalnie, z poziomu aplikacji dostępnej przez www lub aplikacji mobilnej.

Comarch największym polskim dostawcą systemów ERP

Comarch potwierdził pozycję największego krajowego dostawcy oprogramowania ERP, a jego udział w rynku stale się umacnia, zwłaszcza w porównaniu z globalnymi graczami. W raporcie IDC „Poland Enterprise Application Software Market Analysis and 2022 Vendor Shares” firma zajęła drugie miejsce wśród dostawców systemów ERP, a pierwsze wśród polskich producentów. Comarch posiada obecnie blisko 24% rynku, generując przychody na poziomie 75,84 mln USD. Spółka utrzymała również pozycję lidera w segmencie małych firm, zdobywając 52,4% rynku.

W 2022 roku Comarch jako jedyny z trzech największych producentów systemów informatycznych do zarządzania przedsiębiorstwem zwiększył swój udział w krajowym rynku tych rozwiązań – z 22,5% do 23,6%.

 

Poland Enterprise Application Software Market Analysis and 2022 Vendor Shares

Sprawdzone rozwiązania

Z systemu Comarch ERP XL korzysta obecnie 5500 przedsiębiorstw z różnorodnych branż.

Zapraszamy do zapoznania się z Case Study jak Comarch ERP XL usprawnił pracę poszczególnych Klientów.

Przykład wdrożenia:

Comarch ERP XL w chmurze

Comarch ERP XL w chmurze jest przełomową ofertą na polskim rynku oprogramowania klasy ERP.

Łącząc w sobie bogatą funkcjonalność Comarch ERP XL – najczęściej wybieranego systemu klasy ERP w Polsce z komfortem pracy z dowolnego miejsca, bezpieczeństwem przechowywanych danych, łatwą rozbudową systemu o kolejne moduły oraz atrakcyjną ceną Comarch ERP XL w chmurze jest idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych przedsiębiorstw.

Sprawdź pełną funkcjonalność Comarch ERP XL >

Poznaj korzyści z wyboru Comarch ERP XL w chmurze:

Praca z dowolnego miejsca

 • Pełny dostęp do systemu z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.
 • Dostęp do systemu o każdej porze dnia i nocy.
 • Umożliwienie osobom decyzyjnym ciągłej kontroli sytuacji w firmie.

Szybki start

 • Start bez instalacji systemu.
 • Brak konieczności rozbudowy infrastruktury.
 • Praca na dowolnym komputerze z dostępem do internetu.
 • Funkcje systemu dobrane pod potrzeby pracowników.
 • Czas nauki systemu ograniczony do minimum – wysoka intuicyjność systemu.

Bezpieczeństwo ciągłości pracy

 • Stałe monitorowanie i najwyższe standardy kontroli dostępów do Comarch Data Center.
 • Pełne kopie maszyn wirtualnych Klientów wykonywane na kilku niezależnych serwerach, w różnych lokalizacjach.
 • Serwery wyposażone w profesjonalne systemy podtrzymywania napięcia w razie awarii sieci energetycznej.
 • Pełne zabezpieczenie serwerów przed zalaniem w wyniku powodzi.
 • Serwery umieszczone w regionach o niskim stopniu aktywności sejsmicznej.

Gwarancja bezpieczeństwa danych

 • Najwyższy priorytet bezpieczeństwa zapewniony przez Centrum Danych Comarch.
 • Dane polskich przedsiębiorców przechowywane w całości w Polsce.
 • Pełna zgodność z polskimi regulacjami dotyczącymi przechowywania danych osobowych.
 • Dane w pełni zabezpieczone przed nieautoryzowanym dostępem i ingerencją z zewnątrz.
 • Szyfrowanie danych przy użyciu 128-bitowego klucza SSL.

Więcej informacji o Comarch ERP XL:

Partnerzy Comarch oferują profesjonalne wdrożenia Comarch ERP XL. Zapraszamy do kontaktu z myCONSULT. Polecamy też stronę Comarch, gdzie można znaleźć więcej informacji o oprogramowaniu Comarch XL.