Zarządzanie produkcją w zakładach produkcyjnych

Odpowiednie zarządzanie produkcją w przedsiębiorstwach produkcyjnych wymaga zastosowania najnowszych technologii informacyjnych. Muszą to być jednak odpowiednio wyselekcjonowane narzędzia, ściśle dopasowane do specyfiki danej firmy.

Narzędzia IT przeznaczone dla produkcji

System do zarządzania produkcją

Rozwiązania dla firm wytwarzających wyroby, gdzie bardzo istotną rolę odgrywa optymalne wykorzystanie zasobów produkcyjnych, realizacja zleceń w ustalonym terminie, a także utrzymywanie wysokiej jakości produktów.

System klasy ERP Comarch XL, którego wdrożeniem specjalizuje się firma myCONSULT, uwzględnia specyfikę firm produkcyjnych i pozwala na efektywne zarządzanie produkcją na każdym jej etapie.

Więcej

Całkowita Efektywność Wyposażenia – OEE

Narzędzia do mierzenia Całkowitej Efektywności Wyposażenia, czyli OEE. Wskaźnik ten oznacza wykorzystanie maszyn, które umożliwia efektywne mierzenie takich parametrów jak dostępność, wydajność czy straty.

Co ważne, wdrożenie narzędzi do mierzenia OEE nie wiąże się dla przedsiębiorstwa z dużą reorganizacją pracy. Często bowiem z powodzeniem wykorzystywane są dotychczas odbywające się procesy.

Więcej